Käesolevale helikassetile on salvestatud sugestiivne sõnalis-muusikaline vaimutreeningu programm, mille autoriteks on M. Kuusemets (tekst) ja P. Vähi (muusika). Muusikas on teadlikult kasutatud elemente, mis tekitavad inimeses rahu ning kutsuvad esile lõdvestuse.  Programm sobib stressi, ärevuse, meeleolu languse, ülepingest põhjustatud psüühilise väsimuse, unehäirete, ebakindluskomplekside ja muude sarnaste häirete raviks; samuti aitab saavutada vaimset tasakaalu, tugevdab tahtejõudu ning enesekindlust.

    Soovitud tulemuste saavutamiseks peavad treeningud olema regulaarsed – vähemalt kolm korda nädalas. Absoluutne vaikus pole treeningu ajal hädavajalik, sest tähelepanu valitsemise oskus tekib juba mõne seansi järel. Muusika kuulamiseks sobivad hästi lamav asend (lamada selili voodis, käed keha kõrval, peopesad suunatud alla, jalad kõrvuti, katta end kerge tekiga), poollamav asend (istuda tugitoolis, selja taga on toeks padi, pea toetub kergelt taha, käed süles, jalad toetuvad täistallale) või nn. „kutsari” asend (istuda toolil, pea toetub rinnale, küünarvarred toetuvad reitele, käelabad ripuvad vabalt). Tulemused on paremad, kui treeningut alustatakse psühhoterapeudi juhendamisel. Vaimuhaiguste puhul kasutada treeninguprogrammi vaid raviarsti loal. Laste puhul on soovitav täiskasvanu järelvalve seansi kestel.

    Kui sõnaline programm on täiesti omandatud – kõik sugestioonid toimivad kergelt ja kiiresti ning nende järjekord on jäänud juba meelde, siis võib järgmise astmena kasutada cd-plaadi teist lugu, kus on eelmisele sarnane muusika ilma tekstita. Sisendused lõdvestuse ja rahu saavutamiseks tuleb nüüd teha vaid mõttes, oma sõnade ja oma tempoga.

 

Meelis Kuusemets – tekst

Peeter Vähi – süntesaator, kellad, tānpūrā, tablā

Salvestuses on kasutatud dGe-lugs-pa koolkonna munkade laulu

 

Leave a Reply